“Józef Wybicki na nowo” – gra terenowa

gra

W pierwszym tygodniu marca mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy VII wraz z panem Robertem Bujnowskim ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach im. Papieża Jana Pawła II.

Okazją do złożenia wizyty była prezentowana aktualnie w naszej placówce wystawa zatytułowana „Rok Wybickiego »Jeszcze Polska nie zginęła«” poświęcona jednemu z najwybitniejszych Polaków I Rzeczypospolitej i autorowi słów polskiego hymnu narodowego.

W drugiej części spotkania, aby utrwalić zdobytą przez uczniów wiedzę, zorganizowaliśmy grę terenową „Józef Wybicki na nowo”. Młodzież, pracując w grupach, w jak najkrótszym czasie miała za zadanie rozwiązać 6 zagadek związanych z Patronem 2022 roku. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania można było posiłkować się wiadomościami z wystawy.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, ponieważ każda grupa poprawnie rozwiązała wszystkie zadania. Szczególne gratulacje składamy grupie 1, która uzyskała najlepszy czas i otrzymała od nas nagrody specjalne.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży w rozwiązywanie zagadek.