Biblioteka w gronie laureatów programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN kolor1

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy otrzymała dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki na realizację projektu „Uchwycona przeszłość”.

Projekt skierowany jest do całej społeczności lokalnej, a poprzez planowane w nim działania chcemy zaprosić mieszkańców Łap do wspólnego poznawania historii naszego miasta. W programie przewidziane są m.in.: warsztaty, spotkania autorskie, wycieczka oraz uroczyste zakończenie projektu połączone z otwarciem długoterminowej wystawy fotografii. Tworzyć ją będą zdjęcia z rodzinnych archiwów pozyskane od uczestników projektu.

Realizując zadanie „Uchwycona przeszłość”, pragniemy podkreślić wartość prowadzonych przez bibliotekę działań oraz jej rolę zarówno jako instytucji kultury, jak i miejsca przechowywania pamięci o lokalnej przeszłości.

MKiDN kolor1