VI. Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady”

20220323 110547

Akcję Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” zainicjowało Wydawnictwo Akapit Press i ma ona na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza książek Małgorzaty Musierowicz, popularnej i lubianej autorki książek dla młodzieży. W naszej bibliotece popularyzację książek poznańskiej pisarki rozpoczęliśmy 23 marca głośnym czytaniem fragmentu powieści „Żaba” w interpretacji Pani Dyrektor. Następnie uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej nr 1 obejrzeli krótką prezentację dotyczącą twórczości Małgorzaty Musierowicz oraz rozwiązywali quiz związany z Jeżycjadą. Kolejnym punktem naszego spotkania było stworzenie w grupach portretu bohaterów kultowej serii na podstawie cech charakterystycznych podanych w opisie. Ponadto zaproszeni goście obejrzeli pełną humoru scenkę z książki „Opium w rosole” w wykonaniu grupy wokalnej „… kolej na Łapianki”. Wielkie zainteresowanie i emocje wśród uczestników wzbudziła rozsypanka wyrazowa, z której należało ułożyć prawidłowe tytuły wchodzące w skład popularnej serii. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Wiosenne spotkanie z Jeżycjadą zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem w wyjątkowej scenerii. Choć minęło już kilkadziesiąt lat od pojawienia się pierwszej powieści cyklu, to seria wciąż zyskuje nowych fanów i cieszy się niesłabnącą popularnością.

W zbiorach naszej biblioteki posiadamy całą Jeżycjadę oraz inne książki autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Zapraszamy.

20220323 110547