Dzieci z Przedszkola Nr 1 z wizytą w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych.
20 kwietnia Oddział dla Dzieci odwiedziły 4-latki z Przedszkola Nr 1 w Łapach. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas pobytu w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami – najbardziej zainteresowały je te z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Z zainteresowaniem słuchały czytanej książki Marii Konopnickiej „Parasol”. Przedszkolaki zobaczyły, jak wygląda Karta        Czytelnika, zapoznały się z projektem „Mała Książka – Wielki Człowiek”, poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy o nie dbać.  Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki.
W trakcie pobytu w bibliotece przedszkolaki obejrzały wystawę „Krasnoludki są na świecie” przygotowaną  w związku z ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Po wysłuchaniu zagadek z łatwością udzielały trafnych odpowiedzi. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się pełna atrakcji – Sala Zabaw.  Dziękujemy za miłe spotkanie!

Przedszkolaki w wiosennej scenerii
Zwiedzanie wystawy