Bądź jak Sherlock!

Zwycięska grupa pierwsza

W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 12 maja mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy I b wraz z panią Iwoną Łapińską z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.

Tematem czwartkowego spotkania był „świat kryminałów”. Na początku pani Dyrektor Małgorzata Roszkowska przywitała uczniów. Następnie panie: Elżbieta Roszkowska oraz Urszula Bujno przedstawiły krótką prezentację o twórcy serii o Sherlocku Holmesie – Arthurze Conanie Doyle oraz zasady gry terenowej pt. „Bądź jak Sherlock!”.

Młodzież, pracując w grupach i przemieszczając się po bibliotece, w jak najkrótszym czasie miała za zadanie rozwiązać 5 zagadek związanych z tematyką kryminalną, m.in. rozwiązanie zaszyfrowanej wiadomości czy odnalezienie książek Agathy Christie. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zastosowanie gry terenowej jako formuły w pracy z młodzieżą, ze względu na to, jak jest angażująca.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, ponieważ każda grupa poprawnie rozwiązała wszystkie zadania. Szczególne gratulacje składamy grupie pierwszej, która uzyskała najlepszy czas i otrzymała od nas nagrody specjalne.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży w rozwiązywanie zagadek.

Młodzież słucha prezentacji o Arthurze Conanie Doylu
Pani Dyrektor wita uczniów bibliotece
Pani Ela i jej prezentacja o Arthurze Conanie Doyle
Uczestnicy w trakcie rozgrywki