Gra literacka – “Krasnoludki są na świecie”

Gry miejskie i terenowe to dobry sposób na poznanie przez jej uczestników historii danego miasta, legendy czy życiorysu i twórczości słynnych postaci.
13 maja 2022 roku Oddział dla Dzieci zaprosił uczniów klasy III c wraz z Panią Bożeną Łapińską ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach do gry literackiej ph. „Krasnoludki są na świeci”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie pięciu zadań przygotowanych przez organizatorów zabawy związanych z biografią i twórczością pisarki Marii Konopnickiej – patronki roku 2022. W osiągnięciu celu liczył się czas, wiedza, orientacja w terenie oraz umiejętność współpracy. Z czym wszyscy uczniowie poradzili sobie znakomicie.Grę literacką poprzedzał pokaz multimedialny przedstawiający życie oraz dorobek literacki Marii Konopnickiej. Ponadto dzieci obejrzały wystawę upamiętniającą 180 rocznicę urodzin pisarki oraz zapoznały się zasadami korzystania z Oddziału dla Dzieci.
Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Zwycięzcy Gry literackiej
Uczestnicy Gry literackiej