Przedszkolaki w bibliotece

19 maja Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy gościła dzieci z grupy 5-cio i 6-cio latków, które uczęszczają do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łapach.
Przedszkolaki zwiedzając naszą placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również odwiedzić Czytelnię i Wypożyczalnię dla Dorosłych. Ponadto zapoznały się z projektem czytelniczym „Mała książka – wielki człowiek”, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Nawiązując do 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej – patronki roku 2022 zaproszeni goście obejrzeli specjalnie przygotowaną z tej okazji wystawę ph. ”Krasnoludki są na świecie” a następnie wysłuchali wiersza pt. „Parasol” autorstwa wyżej wspomnianej pisarki i poetki. Nie zabrakło zajęć plastycznych, w których zadaniem dzieci było grupowe kolorowanie postaci krasnoludka. Jednak najwięcej emocji wzbudziła zabawa z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor oraz wizyta w Sali Zabaw.
Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Zapoznanie z Wypożyczalnią dla Dorosłych
Dzieci słuchają książki