„Tobie, Matko…” – wzruszające spotkanie słowno-muzyczne członków UTW

Maj jest miesiącem tradycyjnie poświęconym Matce Bożej, zaś 26 maja to Dzień Matki, święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Z tej okazji w piątek, 20 maja, w bibliotece odbyło się niezwykłe spotkanie.

Słuchacze UTW przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dedykowany Matkom. Program składał się z dwóch części. Pierwsza była poświęcona Matce Bożej – patronce wszystkich matek. Zebrani wysłuchali fragmentów z kazań ks. Józefa Zawitkowskiego, w których wykorzystano poezję znanych poetów tworzących na przestrzeni wieków. W części drugiej zaprezentowane zostały utwory dedykowane naszym kochanym Mamom jako wyraz szacunku, miłości i podziękowania. Czytane teksty uzupełnione były w formie prezentacji multimedialnej pieśniami maryjnymi i popularnymi piosenkami o matce. Zaś „na żywo” wystąpiła, zachwycając swoim śpiewem, Pani Magdalena Pietruczak – wokalistka i kompozytorka.

Piękne i poruszające słowa, cudowna muzyka, piękne kartki z cytatami o matce przygotowane przez pracowników biblioteki, subtelna scenografia i wspaniała atmosfera sprawiły, że wielu osobom zakręciła się „łezka w oku”. Gorącymi brawami podziękowano osobom biorącym udział w przygotowaniu tego spotkania.

Życzenia oraz podziękowania wszystkim Mamom złożyła obecna na spotkaniu Pani Joanna Micota – Sekretarz Gminy oraz Pani Małgorzata Roszkowska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach. Słuchacze UTW dołączają się do tych życzeń. Wszystkiego najlepszego, drogie Mamy! Niech wasze święto trwa przez cały rok!

Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania oglądają prezentację multimedialną
Prezentacja przygotowanych tekstów w wykonaniu słuchaczy UTW
Słuchacze UTW, którzy wystąpili z recytacjami, kłaniają się na koniec spotkania