Przepisy z kart powieści – warsztaty z młodzieżą

W sobotę 28 maja odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Przepisy z kart powieści”. Już po raz czwarty spotykaliśmy się w bibliotece, aby wspólnie pogotować – tym razem stery w kuchni przejęła młodzież! Grupa zdecydowała się przygotować pizzę i spaghetti.

Potrawy zainspirowane były książkami: „Książka poniekąd kucharska” J. Chmielewskiej oraz „Jedz, módl się, kochaj” E. Gilbert, a także preferencjami młodych kucharzy. Cieszymy się, że kolejny raz warsztaty kulinarne zdały egzamin – wspólne gotowanie uczy pracy zespołowej, integruje i jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Po przyrządzeniu potraw, przyszedł czas na degustację. Dania były pyszne, a dzięki włoskim smakom na chwilę mogliśmy się przenieść do słonecznej Italii.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Realizacja zajęć była możliwa dzięki wsparciu Akademii Lidera Lokalnego realizowana w ramach projektu pt. „Centrum Usług Społecznych w Łapach” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, działanie Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Przygotowywanie potraw w kuchni
Wspólna degustacja potraw
Książki, które były inspiracją do stworzenia potraw