Z wizytą w Operze i Filharmonii Podlaskiej

W ostatni dzień maja grupa słuchaczy UTW odwiedziła Operę i Filharmonię Podlaską, w której obejrzała wystawę pt. “Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków”. Miała również przyjemność spotkać się z prawnukiem artysty, Michałem Foggiem, który  ciekawie opowiadał o życiu i karierze pradziadka, Mieczysława.
Wystawa ukazuje postać i losy artysty na tle historii Polski XX wieku oraz jego wierność własnemu stylowi muzycznemu. Na ekspozycji prezentowane są pamiątki pochodzące m.in. z rodzinnego archiwum. Można zobaczyć liczne fotografie, odznaki, pamiątki z podróży, frak estradowy, kombinezon powstańczy czy też kroniki (w wersji cyfrowej). Uwagę zwraca pianino, które towarzyszyło pieśniarzowi przez prawie całe życie artystyczne. Zwiedzający mogli wysłuchać i obejrzeć fragmenty występów estradowych artysty.
Miłośników muzyki zachęcamy do odwiedzenia Sali Wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wystawę można oglądać do 30 września br.

Wystawa „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków”
Folder towarzyszący wystawie
Wystawa „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków”