“Okolica nas zachwyca!” – Odjazdowy Bibliotekarz

Uczestnicy rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz" i patrol policji

W środę 8 czerwca po raz kolejny, tym razem ulicami Łap i Uhowa przejechał rajd rowerowy dla bibliotekarzy, Czytelników i miłośników książek.

We współpracy z Filią biblioteczną w Uhowie przygotowałyśmy trasę rowerową szlakiem wież widokowych w naszej okolicy, a pani Anna Łapińska w ciekawy sposób przybliżyła nam charakterystykę każdej z nich.

Pierwszy przystanek to zarówno pierwsza wieża, która stanęła w Uhowie. Zbudowana w 2007 roku z inicjatywy Narwiańskiego Parku Narodowego. Można stamtąd obserwować główne koryto rzeki Narew i jej rozlewiska, a także liczne ptactwo.

Drugi przystanek to plac budowy jednej z najwyższych wież widokowych w Polsce. Po otwarciu mieszkańcy regionu oraz turyści będą mogli podziwiać rozlewiska Narwi z wysokości ponad 40 metrów. Zaplanowany szereg atrakcji, które będą znajdować się wokół wieży sprawi, że będzie to w przyszłości ważny punkt na mapie naszego regionu i atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Nasz trzeci i ostatni przystanek to dobrze znana, wieża widokowa na plaży w Uhowie. To tutaj chętnie przystanęliśmy na dłuższą chwilę, aby zrelaksować się przy szumie wody i skryć się przed słońcem w cieniu drzew.

Mimo wcześniejszych prognoz, dobra pogoda i humor nie opuszczały nas ani na chwilę, a wycieczkę rowerową zakończyliśmy w Leśnym Dworze w Uhowie, gdzie mogliśmy zjeść pieczone kiełbaski i wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie grającego na akordeonie pana Romana Czecha.

Wyjazd uważamy za bardzo udany i serdecznie dziękujemy wszystkim Odjazdowym Rowerzystom, którzy wspierają akcje biblioteczne, dając nam energię do działania.

Do zobaczenia na trasie za rok!

Organizatorki rajdu
Przygotowania przed rozpoczęciem jazdy
Początek rajdu – ruszyliśmy!
Uczestnicy w trasie
Ania podczas pierwszego przystanku opowiada o wieży
Pierwszy przystanek
Uczestnicy w trasie