Letnia CZYTELNIA POD CHMURKĄ zaprasza

CZYTELNIA POD CHMURKĄ to wakacyjna propozycja Biblioteki Publicznej w Łapach. Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa i literatury, a także stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom naszego miasta. Projekt CZYTELNI POD CHMURKĄ oparty jest na idei bookcrossingu, czyli wymianie książek metodą „podaj dalej”. Polega ona na nieodpłatnym pozostawianiu przeczytanych publikacji w miejscach publicznych po to, by inna osoba mogła je przeczytać i powtórnie puścić w obieg. Taka forma popularyzowania książek i dzielenia się lekturą sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich oraz integracji społecznej.

W sobotę, 9 lipca, nastąpiło uroczyste otwarcie CZYTELNI POD CHMURKĄ, która mieści się w wiatach edukacyjnych na Placu Solidarności przed budynkiem biblioteki. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, który wspólnie z Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzatą Roszkowską dokonał przecięcia wstęgi, otwierając tym samym oficjalnie letnią czytelnię. Podczas imprezy można było zapoznać się z przygotowaną ofertą czytelniczą, pobawić się, wziąć udział w grach i animacjach, posłuchać muzyki. Pan Piotr Pułkośnik, trener UKS „Narew” Łapy, poprowadził wraz zawodniczkami klubu zajęcia ruchowe dla dzieci z elementami technik judo. Wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego wykonania układów tanecznych m.in. do piosenek “Papaya” i „A Ram Sam Sam”. Przez cały czas trwania wydarzenia w fotobudce można było zrobić zdjęcia wraz ze specjalnie przygotowanymi gadżetami. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołał pokaz mydlanych baniek, a także zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko, na którym można było skosztować pysznych domowych rogalików, wypić zimną lemoniadę i zjeść arbuza.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Adriana Roszkowskiego za wspaniałe poprowadzenie imprezy.

W lipcu i sierpniu CZYTELNIA POD CHMURKĄ będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 15:00. Aby z niej skorzystać, nie trzeba zakładać karty czytelnika. Wystarczy przyjść na plac przed biblioteką i wybrać książkę lub czasopismo. Można usiąść na leżaku i przy szumie fontanny miło spędzić czas z wybraną lekturą.

Zapraszamy!

Burmistrz Łap i Dyrektor Biblioteki podczas ceremonii przecięcia wstęgi
Gry i zabawy na Placu Solidarności
Kolorowanki dla dzieci