Spotkanie z historykiem pt. “Łapy dawniej i dziś”

Historyk z wykształcenia, nauczyciel, autor książek, m.in. „Łapy. Miasto przy kolei” – Piotr Sobieszczak, 28 września na spotkaniu pt. „Łapy dawniej i dziś” w niezwykle ciekawy sposób przedstawił dzieje naszego miasta. Posiłkując się interesującymi materiałami źródłowymi, a także własnymi obserwacjami, nakreślił zgromadzonym przemiany jakie zachodziły w Łapach na przestrzeni wielu lat. Pan Piotr opowiedział o nieznanych lub często zapomnianych faktach dotyczących naszego miasta: o miejscach i budynkach, które dziś zachowały się jedynie we wspomnieniach i fotografiach, czy o przekształcaniu się nazw łapskich ulic.

Druga część spotkania poświęcona została pytaniom uczestników, na które nasz gość chętnie odpowiadał, dzieląc się zdobytą wiedzą i własnymi spostrzeżeniami. Zdjęcia zawarte w przygotowanej przez pana Piotra prezentacji, pochodzące po części z prywatnych zbiorów mieszkańców Łap wywołały ożywioną wspomnieniami dyskusję.

Dlatego tak ważne jest kolekcjonowanie, opisywanie i dbanie o  własne  pamiątki rodzinne, aby nie zaginęły i kolejne pokolenia miały szansę poznać lokalną historię.

Spotkanie z Panem Piotrem Sobieszczakiem  to dopiero początek ciekawych wydarzeń zaplanowanych aby „Uchwycić przeszłość” w ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnicy spotkania z historykiem