“Seniorze bądź bezpieczny dla siebie i innych” – spotkanie na temat zagrożeń w ruchu drogowym

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku prowadzi wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym m.in. organizuje działalność edukacyjno-szkoleniową. Na zaproszenie Zarządu UTW w Łapach w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Pawłem Dunajem, egzaminatorem i pracownikiem WORD w Białymstoku.

Ciekawy temat zainteresował wielu słuchaczy, o czym świadczyła duża frekwencja. Głównym celem tego spotkania było zwiększenie wśród seniorów świadomości o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym oraz jak ich unikać. Nasz gość zwrócił uwagę na fakt, że osoby 60+ są najczęstszymi ofiarami i poszkodowanymi w wypadkach drogowych. Przypomniał o wielu zasadach zachowania się na drodze, a także zapoznał z nowymi zjawiskami i przepisami, jakie pojawiły się w ruchu drogowym. Zwrócił m.in. uwagę na zjawisko „martwego pola”, z którym borykają się kierowcy dużych samochodów. Zebrani obejrzeli krótki film, który porusza ten temat i jednocześnie promuje kampanię społeczną „Halo, czy mnie widzisz ?”. Ciekawa prezentacja z objaśnieniami i przykładami (niektóre sceny były bardzo drastyczne) zrobiła duże wrażenie na słuchaczach i wzbudziła wiele emocji. Na pewno uświadomiła, że należy być uważnym i ostrożnym uczestnikiem ruchu drogowego, a przede wszystkim trzeba przestrzegać przepisów. Szkoda tylko, że zabrakło czasu na pytania i dyskusje związane z tematem.

Serdecznie dziękujemy Pawłowi Dunajowi oraz Dyrekcji WORD za przeprowadzone spotkanie i liczymy na dalszą współpracę. Podziękowania składamy również Pani Dyrektor biblioteki i pracownikom czytelni za udostępnienie sali i pomoc w sprawnym przebiegu wydarzenia.

Zarząd UTW w Łapach

Paweł Dunaj i Prezes UTW Barbara Gogolewska
Uczestnicy spotkania
Paweł Dunaj przedstawia przygotowaną prezentację