Podziękowania od Prezydenta RP – Narodowe Czytanie 2022

Okolicznościowy egzemplarz "Ballad i romansów" oraz podziękowania od Prezydenta RP

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przesłał oficjalne podziękowania dla naszej biblioteki za zorganizowanie XI edycji Narodowego Czytania. W tym roku w roli głównej “Ballady i romanse”. Adama Mickiewicza.
Ta bezprecedensowa inicjatywa została zorganizowana w tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w wyjątkowych okolicznościach, co podkreślał sam Prezydent w liście, ponieważ powszechna lektura “Ballad i romansów” stanowiła  uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego.

Jako wyraz wdzięczności otrzymaliśmy wyjątkowy egzemplarz dzieła Adama Mickiewicza z przepięknymi ilustracjami i specjalną dedykacją Pary Prezydenckiej.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Treść listu z podziękowaniami od Pary Prezydenckiej
Dedykacja
Strona tyutułowa i okolicznościowa pieczęć