Szkolenie komputerowe w bibliotece

Każdy nowoczesny senior powinien posiadać umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu, które ułatwiają życie na wielu płaszczyznach. Dziś komputer, jak i Internet, to narzędzia pracy, nauki i rozrywki. Dzięki nim można się porozumiewać, szybko znaleźć potrzebne informacje czy dyskutować na forach internetowych.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu seniorów łapska biblioteka zorganizowała bezpłatny kurs komputerowy dla osób w wieku 55+.

W ramach szkolenia odbyło się 6 spotkań, podczas których kursanci poszerzyli swoją wiedzę posługiwania się laptopem, dowiedzieli jak tworzyć konto e-mail i jak wysyłać swoje pierwsze listy internetowe. Poznali rodzaje przeglądarek internetowych oraz zasady bezpiecznego korzystania ze współczesnej bankowości, e-finansów, e-usług czy praktycznego zastosowania Profilu Zaufanego.

Uczestnicy kursu komputerowego
Kursanci w trakcie zajęć