“Uchwycona przeszłość” – wystawa fotografii dawnych Łap i ich mieszkańców

Wystawa “Uchwycona przeszłość” prezentuje archiwalne zdjęcia dawnych Łap i ich mieszkańców. To swoisty zapis historii naszego miasta powstały w oparciu o fotografie pochodzące z rodzinnych zbiorów. Udostępnione bibliotece zdjęcia (wraz z opisem) zostały zdigitalizowane, poddane renowacji i wydrukowane w dużym formacie.

Wystawę można oglądać do 7 grudnia w holu na parterze i I piętrze biblioteki. Potem będzie dostępna w oszklonej wiacie edukacyjnej znajdującej się przed budynkiem biblioteki na Placu NSZZ “Solidarność”.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu “Uchwycona przeszłość” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wystawa na I piętrze
Fotografie prezentowane na sztalugach na I piętrze
Zdjęcia w gablotach na I piętrze
Jedna z gablot na I piętrze