Menu Zamknij

Realizacja projektu „Co przetrwało z naszych tradycji, czyli tak bawili się nasi dziadkowie” w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej.

W dniach od 26 listopada do 16 grudnia 2022 r. Filia Biblioteczna wraz z WDK oraz Panią Sołtys wsi Płonka Kościelna realizowała projekt ph.: „Co przetrwało z naszych tradycji, czyli tak bawili się nasi dziadkowie”. W trakcie trwania projektu zostało zorganizowanych i przeprowadzonych pięć spotkań: Wieczór Andrzejkowy, warsztaty z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych, warsztaty kulinarne – pieczenie pierników, warsztaty wykonywania ozdób choinkowych metodą nici i szydełko oraz warsztaty wykonywania stroików świątecznych. Uczestnikami projektu były dzieci, młodzież i osoby dorosłe zamieszkałe na terenie wsi Płonki Kościelnej oraz wsi sąsiednich.

To był magiczny i niepowtarzalny czas z nutą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne spotkania zaowocowały nie tylko nabyciem nowych umiejętności. Dzieci i młodzież poznały także dawne tradycje i mogły posłuchać wspomnień o zwyczajach adwentowych oraz tych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, które snuły się nad naszymi warsztatowymi stołami, przywołując uśmiechy, radość i nutkę nostalgii.

Projekt udało się zrealizować dzięki Centrum Usług Społecznych w Łapach ze środków Unii Europejskiej w ramach II Edycji Akademii Lidera Lokalnego.

Grupa realizująca projekt
Wieczór Andrzejkowy
Bombki z włóczki
Poczęstunek
Warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków
Warsztaty kulinarne
Ozdoby choinkowe z nici i włóczki
Warsztaty szydełkowe
Warsztaty tworzenia stroików świątecznych
Czas tworzenia
Stroik świąteczny I
Stroik świąteczny II
Stroik świąteczny III
Gotowe pierniki
Skip to content