Puchatkowe Święto w bibliotece

Kubusia Puchatka – mieszkańca Stumilowego Lasu – kochają i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. Mimo upływu lat jest on jednym z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych misiów.
18 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To właśnie tego dnia urodził się A.A. Milne – autor książek o słynnym misiu.
Z tej okazji zaprosiliśmy do wspólnego świętowania dzieci z kl. Ob ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach oraz głównego bohatera imprezy – Kubusia Puchatka.
W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z historią powstania książki o misiu oraz wysłuchali fragmentu utworu pt. „Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys”. Następnie rozwiązywali quiz wiedzy o Stumilowym Lesie, a także kolorowali w grupach portrety głównego bohatera i jego przyjaciół. Nie zabrakło również gimnastyki oraz zabaw ruchowych przy piosence w towarzystwie misia o „małym rozumku, ale wielkim sercu”.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego święta otrzymali Dyplomy Przyjaciela Kubusia Puchatka i zrobili pamiątkowe zdjęcia.
To był miły dzień spędzony w miłym towarzystwie.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!

Zabawa taneczna z Kubusiem Puchatkiem
Przygody Kubusia Puchatka w interpretacji bibliotekarki