Ferie w Filii Bibliotecznej w Uhowie

Od 30 stycznia do 3 lutego w Filii Bibliotecznej w Uhowie odbywały się ferie zimowe we współpracy z Wiejskim Domem Kultury.
W poniedziałek dzieci miały zajęcia plastyczne, podczas których stworzyły wielobarwne maski karnawałowe. Później był czas na zabawy integracyjne, gry planszowe XXL oraz wspólne tańce. Wtorek zaczęliśmy od spotkania z zaprzyjaźnionym bartnikiem. Pan Tomasz opowiedział o zwyczajach pszczół oraz przyniósł prawdziwy strój pszczelarza, który dzieci chętnie przymierzały. Kolejnym punktem dnia była gra terenowa – miejsce zabawy stanowiły wnętrza budynku WDK. W niemal każdym pomieszczeniu i na korytarzach były przygotowane różne zadania np. plastyczne, konstrukcyjne, sportowe, słowne, literackie i matematyczne. Nagrodą dla wszystkich drużyn było rozbijanie piniaty pełnej cukierków. Dla relaksu dzieci lepiły na koniec figurki z masy Hey Clay. W środę feriowicze obejrzeli film w kinie urządzonym na sali WDK, a później mieli do pokonania wielki tor przeszkód. Czwartek upłynął na zmaganiach sportowych przeprowadzonych przez instruktorów Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach. W ramach odpoczynku po zawodach dzieci wysłuchały opowiadania z teatrzyku Kamishibai i grały w kalambury. W ostatni dzień ferii odbyły się zajęcia kulinarne z pieczenia faworków i różyczek, przy których bardzo pomogły nam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Uho-wianki. Dziękujemy Paniom za zaangażowanie oraz za wspieranie dzieci podczas kuchennych zmagań. Po wspólnej degustacji nasi milusińscy bawili się ruchowo, a na koniec malowali na folii.
Ferie już za nami – dziękujemy za udział i nie zapominajcie o odwiedzaniu nas na co dzień!

Malowanie masek karnawałowych
Dzieci z gotowymi maskami
Zabawy integracyjne
Spotkanie z bartnikiem