Wystawa „Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały”

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony został w hołdzie żołnierzom Armii Krajowej i innych formacji wojskowych, którzy po 1945 r. nie zgodzili się na podporządkowanie Polski sowieckiemu reżimowi i walczyli o uzyskanie pełnej suwerenności naszego kraju. Data święta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie rozstrzelano przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej dzieło AK.

Państwowe święto upamiętniające żołnierzy podziemia niepodległościowego w tym roku obchodzimy już po raz trzynasty. Z tej okazji w bibliotece przygotowana została wystawa pt. „Dla  Ciebie Polsko i dla Twojej chwały”. Prezentowane są na niej materiały i publikacje książkowe pochodzące ze zbiorów naszej placówki.

Ekspozycję można oglądać w holu na parterze i I piętrze biblioteki do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Publikacje książkowe i inne materiały w jednej z gablot na parterze
Gablota na I piętrze biblioteki
Część materiałów zgromadzonych na wystawie
Wystawa poświęcona "Żołnierzom Wyklętym" na I piętrze