Menu Zamknij

Spotkanie autorskie z Marcinem Silwanowem

Wieczorem, 14 marca gościliśmy na spotkaniu autorskim Marcina Silwanowa – pisarza, białostoczanina i prywatnego detektywa. Autor podkreślił, że „Warstwy podskórne”, nieprzypadkowo są tytułem jego debiutanckiej powieści, ponieważ to, czego nie widać na pierwszy rzut oka interesuje go najbardziej nie tylko w pracy zawodowej, lecz także w życiu prywatnym. Sam w książkach zamiast krwawych opisów woli rozwiązywanie zagadek, nic dziwnego skoro jest fanem klasycznych kryminałów, a jego ulubiony detektyw to Sherlock Holmes.

Dla naszych Czytelników, ciekawym może być fakt, że najprawdopodobniej będą znali miejsca, które opisuje Marcin Silwanow, ponieważ akcja dzieje się w Białymstoku, a to w polskiej literaturze zdarza się dość rzadko. Ożywione na kartach powieści miasto w mrocznej odsłonie dodaje realistycznego obrazu całości historii. Jest to jednocześnie hołd złożony Białemustokowi.

W trakcie rozmowy, bazując na własnym doświadczeniu, autor zdekonstruował mity dotyczące pracy prywatnego detektywa. Chociaż profesja ta w prawdziwym życiu jest niezwykle ciekawa, to założenia podsycane przez książki, filmy i seriale kryminalne, zwykle dalece mijają się z prawdą.

Rozmawialiśmy również o dalszych książkowych planach, padło wiele pytań od publiczności, z których za każdym razem wywiązywały się ciekawe anegdoty, nasz gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi, co pozwoliło Uczestnikom zajrzeć za kulisy pracy prywatnego detektywa. Na zakończenie spotkania autor podpisał książki, była to również okazja do krótkiej rozmowy.

Panu Marcinowi dziękujemy za fascynujący wieczór, a wszystkim Uczestnikom za aktywny udział!

Książka z autografem już niebawem dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych!

Marcin Silwanow podpisuje biblioteczne egzemplarze książek
Marcin Silwanow składa autograf
Marcin Silwanow składa autograf
Pamiątkowe zdjęcie autora
Biblioteczny egzemplarz "Warstw podskórnych"
Skip to content