Rozstrzygnięcie konkursu “Nic dwa razy się nie zdarza…”

Uczestniczki konkursu wraz z Dyrektor biblioteki Małgorzatą Roszkowską

Tydzień bibliotek trwa u nas w najlepsze, ale czwartek 11 maja to również dzień rozstrzygnięcia konkursu poezji śpiewanej pt. „Nic dwa razy się nie zdarza..” do wierszy patronki 2023 roku – Wisławy Szymborskiej. W konkursie wzięły udział uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach. Wszystkie interpretacje były jedyne w swoim rodzaju, a każde wykonanie bardzo osobiste. Zaangażowanie uczestniczek udowodniło, że poezja Wisławy Szymborskiej w swojej prostocie nadal kryje niezwykłą siłę. Zgromadzona młodzież oglądała prezentację „Co Ty wiesz o Szymborskiej?” podczas gdy komisja konkursowa podejmowała decyzję, ale emocje nie opuszczały nas ani na chwilę.

Przyznano następujące miejsca:

I.  Zuzanna Świerżewska,

II.  Wiktoria Szpakowska,

III. Wiktoria Porowska

Wyróżnienie Daria Olejnik.

Uczestniczki otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulacje należą się wszystkim za wielką odwagę! Życzymy Wam dalszych sukcesów.

Postanowiłyśmy dodatkowo zaakcentować 100. Rocznicę urodzin polskiej Noblistki, przygotowując okolicznościową wystawę jej poświęconą, będzie można ją oglądać przez cały maj i czerwiec. Na ekspozycję składają się publikacje pochodzące z bibliotecznych zbiorów, materiały udostępnione przez Izbę Pamięci Regionalnej w Kurniku, ilustracje z wizerunkiem Szymborskiej oraz kolaże inspirowane słynnymi wyklejankami autorki.

Wystawa jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy!

Pani Dyrektor Małgorzata Roszkowska wita zgromadzonych gości
Pani Elżbieta Roszkowska czyta regulamin konkursu
Pierwszy występ
Uczestnicy wydarzenia