Menu Zamknij

 „Odkurzone wspomnienia – zatrzymany czas” – projekt Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach dofinansowany!

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach działające przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy otrzymało kolejne dofinansowanie na realizację swoich zadań statutowych. Tym razem nasz projekt „Odkurzone wspomnienia – zatrzymany czas” otrzymał dofinansowanie w kwocie 13 700 zł w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Gminy Łapy w 2023 roku w zakresie: polityki społecznej; kultury, oświaty, sportu i zdrowia; ochrony środowiska i ekologii; wspierania aktywności mieszkańców i budowy społeczeństwa informacyjnego; ochrony zwierząt i opieki nad zwierzętami oraz w zakresie turystyki i rekreacji.

Projekt skierowany jest do seniorów miasta i gminy Łapy i zakłada zarówno integrację środowiska seniorskiego, jak też integrację międzypokoleniową. Realizowany będzie w okresie 1.09–31.12.2023 r.

Obejmuje takie działania jak:
– „W kolorze wspomnień” – zaprojektowanie i wydanie  kalendarza z wizerunkami seniorów w stylizowanych ubiorach i otoczeniu przedmiotów z dawnej epoki,
– „Plac zabaw jak za dawnych lat” – wspomnienia dawnych zabaw podwórkowych, które seniorzy odtworzą wspólnie z uczniami szkół podstawowych,
– wycieczka do Warszawy – Muzeum Życia w PRL, Pałac Kultury i Nauki,
– „Kawka w Błękitnej” – spotkanie integracyjno-muzyczne,
– „Czas Herodów” – spotkanie wigilijne.

Uzyskane środki finansowe znacznie ułatwią prowadzenie działalności przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, pomogą uatrakcyjnić ofertę skierowaną zarówno do słuchaczy UTW, jak i wszystkich łapskich seniorów.
Zapraszamy do udziału w projekcie!

Skip to content