Kurs z obsługi urządzeń mobilnych zakończony

W maju i czerwcu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się zajęcia z obsługi smartfonów realizowane przez Podlaski Uniwersytet Ludowy w ramach projektu “@ktywni, Bezpieczni, Świadomi – rozwój kompetencji cyfrowych i wykorzystania nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych seniorów”. Zajęcia sfinansowane zostały z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 – Edycja 2023.

Nasza biblioteka, jako partner, organizowała przestrzeń do zajęć i przeprowadziła rekrutację uczestników. W zajęciach wzięło udział ponad 20 seniorów z naszego miasta, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Poziom trudności dostosowywany był na bieżąco do potrzeb i umiejętności uczestników. Szkolenie umożliwiło nabycie bardzo praktycznych umiejętności. Pozwoliło poszerzyć wiedzę z obsługi smartfonów oraz z zakresu e-usług, w tym z tematyki związanej z e-administracją, mObywatelem czy praktycznym wykorzystaniem aplikacji na telefon. Warsztaty przeprowadzone zostały bardzo profesjonalnie, a poszczególne tematy wyjaśnione przez prowadzącego Mariusza Kozłowskiego w sposób prosty i zrozumiały.  Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z prowadzenia szkolenia i stwierdzili, że zdobyta wiedza w znacznym stopniu ułatwi im korzystanie z nowoczesnych technologii.

Przewidziana jest kolejna edycja kursu. O szczegółach powiadomimy w późniejszym terminie na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Kursanci w trakcie zajęć
Mariusz Kozłowski prowadzi zajęcia
Uczestnicy kursu
Uczestnicy kursu w trakcie zajęć