Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
W naszej bibliotece obchodziliśmy to święto 27 września, które stało się znakomitą okazją do zaproszenia grupy Muminków z Przedszkola Nr 2 w Łapach w świat książek.
Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie „Szewczyka Dratewki” autorstwa Janiny Porazińskiej. Dzieci z uwagą i w pełnym skupieniu wysłuchały bajki przeczytanej przez bibliotekarkę. Wzięły udział w zadaniu podobnym do pracy Szewczyka Dratewki-oddzielały groch od fasoli oraz grupowo kolorowały portret bohatera spotkania. Nie zabrakło również swobodnych wypowiedzi dotyczących ulubionych książek oraz zagadek.
Na koniec nasi Goście mieli czas na chwilę relaksu w Sali Zabaw.
Mamy nadzieję, że takie akcje jak Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  zachęcą dzieci do wypożyczania książek i częstszego odwiedzania naszej biblioteki.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

Grupa Muminków w bibliotece
Pani Hania czyta przedszkolakom "Szewczyka Dratewkę"
Grupowe kolorowanie postaci Szewczyka Dratewki
Grupowe kolorowanie Szewczyka Dratewki