Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Stowarzyszenia UTW w Łapach

W czwartek 5 października Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach rozpoczął rok akademicki 2023/2024. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury. W spotkaniu wzięli udział słuchacze UTW oraz zaproszeni Goście: Sekretarz Gminy Joanna Micota, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wincenciak, Komendant Komisariatu Policji Tomasz Organek wraz z dzielnicowymi, Dyrektor CUS Katarzyna Żukowska-Koc, Dyrektor Domu Kultury Justyna Miszczuk oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzata Roszkowska wraz z pracownikami.

Po odśpiewaniu Gaudeamus igitur i wystąpieniu Prezes UTW Barbary Gogolewskiej, życzenia udanego i owocnego roku przekazali słuchaczom Sekretarz Gminy i Przewodniczący Rady Miejskiej. W dalszej części uroczystości Komendant Policji przypomniał seniorom o bezpieczeństwie w internecie oraz apelował o zachowanie ostrożności w różnych sytuacjach życia codziennego. Przedstawił również dzielnicowych, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

Wydarzenie uświetnił wykład inauguracyjny pt. Zamek Królewski w Warszawie: zniszczenie i odbudowa, który wygłosił prof. UKSW dr hab. Piotr Majewski. Znakomity wykład połączony z prezentacją multimedialną spotkał się z ogromnym zainteresowaniem licznie zgromadzonych słuchaczy.

W części artystycznej wystąpiła grupa Pięciu Tenorów z Dąbrowy Białostockiej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane i popularne piosenki, także ludowe. Spontaniczność i radość wykonawców udzieliła się słuchaczom, którzy szybko zostali porwani do wspólnego śpiewu.

Po przerwie kawowej, podczas której był czas na do rozmowy z przyjaciółmi w kuluarach, seniorzy zapoznali się z bogatą ofertą programową UTW na najbliższy okres.

Zarząd UTW składa serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym Gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości. Wyrazy wdzięczności kierujemy do pracowników Domu Kultury na czele z Panią Dyrektor za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Wszystkich studentów zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w zaplanowanych zajęciach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarząd UTW w  Łapach

Prezes UTW Barbara Gogolewska
Sekretarz Gminy Joanna Micota
Prof. UKSW dr hab. Piotr Majewski