Wycieczka uczniów łapskich szkół średnich

W 2023 r. lekturą Narodowego Czytania było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przygotowała wystawy o Narodowym Czytaniu, o Elizie Orzeszkowej i wystawę zatytułowaną „Kwiaty znad Niemna”, która znajduje się w szklanej wiacie edukacyjnej na Placu NSZZ „Solidarność”.
Do obejrzenia wystawy zaprosiliśmy uczniów szkół średnich.
Zostali oni zaznajomieni z postacią poetki Elizy Orzeszkowej, jej zielników, z jej twórczością, a także z 13 letnią historią Narodowego Czytania.
Po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi na wystawie, młodzież miała również okazję obejrzeć krótki film o życiu Elizy Orzeszkowej, który był wstępem do specjalnie przygotowanej gry terenowej.
Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie, okazane zainteresowanie, a także za wpisy do naszej kroniki.
Mamy nadzieję, że udało się przybliżyć młodym ludziom postać Elizy Orzeszkowej, a także jej znaczenie w historii polskiej literatury.

Wystawa stworzona w ramach zadania publicznego pt. “Nad Niemnem, nad Narwią…” dofinansowanego przez Gminę Łapy.

Na zdjęciach uczniowie klasy I B Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach
Uczniowie z ZSM