Rozpoczęcie drugiego turnusu ćwiczeń rehabilitacyjnych

Rozpoczął się drugi turnus ćwiczeń rehabilitacyjnych w ramach zadania “W zdrowym ciele zdrowy duch” – program zajęć rehabilitacyjnych oraz profilaktyki i edukacji prozdrowotnej seniorów, który sfinansowany został  ze środków Województwa Podlaskiego w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Głównym punktem zadania są ćwiczenia rehabilitacyjne realizowane w ramach dwóch turnusów. Pierwszy z nich odbył się w południowej części naszego miasta. Natomiast we wtorek 10 października w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach rozpoczął się drugi turnus ćwiczeń. Wszystkich uczestników powitała przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Stanisława Grzybowska. Głos zabrał również Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzata Roszkowska oraz Daniel Gołaszewski, dyrektor szkoły podstawowej, w której prowadzone będą zajęcia. Po oficjalnym rozpoczęciu projektu i zdrowym poczęstunku każdy z uczestników otrzymał bezpłatnie pomoce do ćwiczeń. Dzięki temu seniorzy od razu mogli przystąpić do zajęć, które poprowadziła Urszula Purta.

Realizacja zadania “W zdrowym ciele zdrowy duch” – program zajęć rehabilitacyjnych oraz profilaktyki i edukacji prozdrowotnej seniorów jest wyrazem troski o dobro seniorów w naszej lokalnej społeczności. Działania zaplanowane w ramach zadania wpłyną na wiele aspektów zarówno zdrowotnych, jak i społecznych, stanowiąc odpowiedź na potrzeby związane z dostępem seniorów do szerokiego wachlarza zintegrowanych usług na poziomie lokalnym.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach zadania „W zdrowym ciele zdrowy duch”- program zajęć rehabilitacyjnych oraz profilaktyki i edukacji prozdrowotnej seniorów sfinansowanego ze środków otrzymanych tytułem dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Od lewej: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Daniel Gołaszewski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzata Roszkowska, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Stanisława Grzybowska, burmistrz Krzysztof Gołaszewski
Rozpoczęcie projektu
Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski