Kolekcja pocztówek (2)

Pocztówki wydane przez Krajową Agencję Wydawniczą RSW “Prasa-Książka-Ruch” w latach 70. i 80. XX w.

Powyżej:
Białystok
– barokowy pałac Branickich z XVII-XVIII w.
Drohiczyn
– barokowy zespół pojezuicki z XVII-XVIII w.
Supraśl
– fundamenty późnogotyckiej cerkwi z 1503-1511 r. i późnobarokowa brama wieżowa z poł. XVIII w. zespołu pobazyliańkiego.
Bielsk Podlaski – późnobarokowy ratusz II poł. XVIII w.
Choroszcz – późnobarokowy pałac z poł. XVIII w.
Fot. J. Hattowski, S. Jabłońska, A. Johann i A. Zborski
Lata 80. XX w.

Ze zbiorów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

BIAŁYSTOK Spółdzielczy Dom Handlowy "Central". Kościół św. Rocha zbudowany w latach 1927-1946 według projektu architekta Oskara Sosnowskiego / Fragment miasta / Park Przyjaźni / fot. A. Johann i A. Zborski, J. Podziewski - KAW. Lata 80. XX w.
WARSZAWA Zamek Królewski / fot. A. Nowicki. Lata 80. XX w.
GDAŃSK Fontanna Neptuna z XVII w. / fot. K. Jabłoński. Lata 70. XX w.
ŚWINOUJŚCIE Prom pasażersko-towarowy "Wilanów" w porcie / fot. M. Jasiecki. Lata 80. XX w.
SZCZECIN Aleja fontann / Brama Portowa / Widok w kierunku Zamku Książąt Pomorskich / Bulwar portowy / Osiedle Grunwaldzkie / fot. M. Raczkowski. Lata 80. XX w.
MALBORK Zespół zamku pokrzyżackiego od strony Nogatu (XIII-XIV w.) / fot. C. Pająk. Lata 70. XX w.
KUDOWA ZDRÓJ Park Zdrojowy / Sanatorium "Zameczek" / Pijalnia / Sanatorium "Polonia" / fot. K. Jabłoński. Lata 70. XX w.
TORUŃ Brama Mostowa z I poł. XV w. / Ratusz Staromiejski z XIII-XVIII w. / Gotycki kościół farny św. Jana z XIII-XV w. / fot. K. Jabłoński. Lata 70. XX w.
SZCZYRK Dom wypoczynkowy "Zagroń" / Krajobraz / Restauracja "Goplana"/ Serpentyny na trasie Szczyrk-Wisła / Fragment miasta / Wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne / fot. J. Jastrzębski i A. Kaczkowski, M. Raczkowski. Lata 80. XX w.
KRYNICA Muszla koncertowa i pijalnia wód mineralnych / fot. T. Olszewski – KAW. Lata 80. XX w.
GDYNIA Ulica 10 Lutego / fot. K. Kamiński. Lata 70. XX w.
GDAŃSK Długi Targ / fot. T. Sumiński. Lata 80. XX w.
KUDOWA ZDRÓJ Ulica Zdrojowa / fot. S. Jabłońska. Lata 80. XX w.
ZIELONA GÓRA Ulica Bohaterów Westerplatte / fot. R. Reed. Lata 70. XX w.
SZCZECIN Strażacy z jednostki pływającej "Strażak 24" w czasie ćwiczeń / Panorama miasta / Na spacerze / fot. J. Makarewicz – KAW. Lata 70. XX w.
DUSZNIKI ZDRÓJ fot. K. Jabłoński, P. Krassowski, A. Pisarski. Lata 70. XX w.
SIANOŻĘTY Plaża / Ośrodki wypoczynkowe: Huty Miedzi w Legnicy i kopalni węgla kamiennego "Moszczenica" / fot. J. Tymiński – KAW. Lata 70. XX w.
SZCZECIN Plac Żołnierza Polskiego / Wały Chrobrego / Aleja Wojska Polskiego / Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Dana" / Plac Bramy Portowej / Widok ogólny (w centrum gotycka katedra św. Jakuba z XIV-XVI w.) / fot. M. Jasiecki, J. Makarewicz – KAW. Lata 80. XX w.
ŁOMŻA Plac Tadeusza Kościuszki / Ratusz z 1826 r. – siedziba Urzędu Miejskiego / Spóldzielczy Dom Handlowy "Jantar" / Pomnik Jakuba Wagi / fot. G. Russ, A. Stelmach. Lata 70. XX w.