NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK 2024 ROKU – konkurs czytelniczy

REGULAMIN KONKURSU „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK ROKU 2024”

Wypożyczalnia dla Dorosłych ogłasza konkurs na NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA ROKU 2024. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy. Konkurs dotyczy bieżącego roku kalendarzowego.

1. Cele konkursu:
  • promocja czytelnictwa i działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy w środowisku lokalnym,
  • podnoszenie kultury czytelniczej
  • zainteresowanie i zachęcenie mieszkańców gminy Łapy do korzystania ze zbiorów biblioteki publicznej
  1. Zasady konkursu:
  • konkurs przeznaczony jest dla wszystkich aktywnych czytelników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy , którzy są zapisani i wypożyczali książki w określonym w regulaminie okresie,
  • czytelnik, który nie wyraża zgody na udział w konkursie, proszony jest o zgłoszenie tego faktu bibliotekarzowi.
  1. Czas trwania konkursu:
  • od 1 stycznia 2024 do 10 grudnia 2024 roku.
  1. Kryterium przyznania tytułu „Najaktywniejszego Czytelnika 2024 roku”:
  • aktywność czytelnicza uczestników konkursu, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek,
  • terminowość oddawania książek,
  1. Tytuł najlepszego czytelnika zostanie przyznany w 4 grupach wiekowych:
  • I kategoria – najlepszy czytelnik od lat 16 do 24,
  • II kategoria – najlepszy czytelnik od lat 25 do 44,
  • III kategoria – najlepszy czytelnik 45 do 59,
  • IV kategoria – najlepszy czytelnik 60 wzwyż.
  1. Wybranie laureata i ogłoszenie wyników

Spośród czytelników w każdej kategorii wiekowej, zostanie wyłoniony jeden laureat. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec grudnia 2024 roku. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody. O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni osobiście lub telefonicznie.

1. Postanowienia końcowe
  • Regulamin konkursu dostępny jest w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy oraz na stronie internetowej biblioteki: https://bibliotekalapy.pl/
  • Dane osobowe Uczestników konkursu podlegają ochronie zgodnie z

Ustawą o ochronie danych osobowych, zbierane są i przetwarzane wyłącznie na potrzeby konkursu tj. w celu wyłonienia zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia laureatów.

• Wyniki konkursu zostaną podane na stronie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy oraz facebooku biblioteki.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją powyższego Regulaminu.
  • Uczestnik wyraża zgodę na upublicznienie wizerunku podczas relacji z przebiegu konkursu przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy oraz lokalnych mediach.
  • Organizator zapewnia sobie prawo do zmian w Regulaminie konkursu.
  • Dodatkowych informacji na temat konkursu udzielają pracownicy BPMiG Łapy.