„Z biblioteką nuda nam się nie uda…” – ferie w naszej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy na tegoroczne zimowe ferie przygotowała bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i zabaw ph. „Z biblioteką nuda nam się nie uda…”, dokładając starań, aby ten tydzień wypełniony był radosną zabawą oraz ciekawą literaturą. W przeprowadzonych zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 7-12 lat, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Odbyły się warsztaty plastyczne inspirowane książką, w trakcie których dzieci mogły wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Zaowocowały one powstaniem galerii pięknych kolaży z zimowymi krajobrazami oraz wykonaniem bałwankowej fotobudki. Ponadto dzieci wzięły udział w stworzonym przez siebie przedstawieniu teatralnym z pacynkami.
W programie ferii nie zabrakło zabaw ruchowych z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor, krzyżówek, quizów. Uczestnicy bawili się również w kalambury i grali w gry planszowe.
Niezapomnianą podróż dookoła świata dzieci odbyły dzięki Mobilnemu Planetarium, biorąc udział w galaktycznym seansie pt. „Zaczarowany globus”.
W trakcie ferii odbył się również bal połączony z pokazem mody baśniowej. Tego dnia Oddział dla Dzieci odwiedziły: księżniczki, Indianki, Batman, kotki, a nawet Pszczółka Maja i pszczelarz. Przy dźwiękach muzyki wszyscy tańczyli oraz wzięli udział w zabawach z pomponami.
Ogromną frajdę sprawiło dzieciom układanie domina z książek, którego wykonanie wymagało wiele cierpliwości. Zaproponowane zajęcia były zróżnicowane, a łączył je wspólny mianownik, czyli książka. Było dużo emocji, śmiechu i dobrej zabawy. Na zakończenie ferii wszyscy biorący w nich udział otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za to, że spośród różnych możliwości wybrali właśnie naszą propozycję. To dzięki Wam ten czas był tak wyjątkowy! Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Prace plastyczne
Układanie puzzli
Teatrzyk kukiełkowy
Bałwankowa fotobudka