„Odkrywamy PANA TADEUSZA” – spotkanie poetyckie przygotowane przez sekcję poezji UTW

W sali widowiskowo-multimedialnej biblioteki w czwartek 1 lutego odbyło się wyjątkowe spotkanie poetyckie zatytułowane “Odkrywamy Pana Tadeusza”. Zostało ono przygotowane przez członków sekcji poezji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach.

Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu biografii Adama Mickiewicza, zebrani wysłuchali wybranych fragmentów naszej epopei narodowej. Mówiły one o wolności, miłości do ojczyzny, pięknie polskiej przyrody, naszej kulturze, tradycjach i obyczajach. Czytane fragmenty były przeplatane piękną muzyką i scenami z ekranizacji utworu w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Piękna interpretacja w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów, świetnie dobrane teksty oraz ciekawa scenografia sprawiły, że wielu z nas na nowo odkryło to niezwykłe dzieło. Mimo że od pierwszego wydania Pana Tadeusza w tym roku mija 190 lat, jakże wiele treści pozostaje aktualnych. Warto sięgnąć po tę lekturę i odczytać ją na nowo, ponieważ “od kuchni” ukazuje historię naszego narodu.

Dziękujemy wykonawcom i wszystkim osobom, które przygotowały to piękne spotkanie z literaturą polską. Szczególne podziękowania kierujemy do Krystyny Łotko i Krystyny Rudeckiej oraz Romana Czecha odpowiedzialnego za reżyserię całego wydarzenia. Zachęcamy wszystkich do czytania utworów znanych polskich pisarzy. Do chwili zadumy i refleksji nad tekstem i treścią zawartą w tych dziełach.  Z pewnością nie będzie to stracony czas.

Zarząd UTW w Łapach

Spotkanie poetyckie „Odkrywamy PANA TADEUSZA”
Prezes UTW Barbara Gogolewska
Spotkanie poetyckie „Odkrywamy PANA TADEUSZA”