Wycieczki szkół średnich, wystawa „Rok Marka Hłasko – rocznica 90 urodzin pisarza”.

Wycieczki szkół średnich
Rok 2024 jest Rokiem Marka Hłaski. 🌷
Z okazji 90 rocznicy urodzin pisarza, nasza Biblioteka przygotowała wystawę „Rok Marka Hłasko – rocznica 90 urodzin pisarza”.
Można ją było zwiedzać do końca lutego br.
Do obejrzenia wystawy zaprosiliśmy uczniów szkół średnich.
Zostali oni zaznajomieni z postacią pisarza Marka Hłaski, z jego biografią, a także dorobkiem pisarskim. Po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi na wystawie, młodzież miała również okazję obejrzeć krótki film o życiu pisarza, który był wstępem do specjalnie przygotowanej gry terenowej.
Naszą placówkę odwiedzili uczniowie ze szkół I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach, klasa IIA i klasy I B, C i D i z Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach, klasy V B, C, D i E wraz z nauczycielami.
Mamy nadzieję, że wystawa zachęciła naszych czytelników do sięgnięcia po dzieła Marka Hłaski.
Wycieczki szkół średnich