Menu Zamknij

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

W majowy wieczór odbyło się wyjątkowe spotkanie z Tanyą Valko, pisarką znaną ze swoich książek w arabskich klimatach, która w swojej twórczości umiejscawia realne zdarzenia w literackiej fikcji. Spotkanie poprowadził pisarz i arabista Igor Kaczmarczyk. Spotkanie przyciągnęło miłośników literatury, którzy z entuzjazmem przyszli posłuchać o kulisach powstawania książek oraz poznać bliżej popularną pisarkę.

Tanya Valko, autorka takich bestsellerów jak “Arabska żona”, “Arabska córka” oraz “Arabska krew”, jest znana ze swojego talentu do opisywania skomplikowanych losów bohaterów na tle kultury Bliskiego Wschodu. Jej książki zdobyły serca czytelników, ukazując trudne i często dramatyczne historie miłości, walkę o wolność i poszukiwanie tożsamości.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, w której autorka opowiedziała o swoim życiu i pasji do pisania. Tanya Valko zdradziła, że inspiracją do napisania “Arabskiej sagi” były jej wieloletnie podróże oraz praca w krajach arabskich. Przez wiele lat mieszkała w Libii, Arabii Saudyjskiej i w innych krajach regionu, co pozwoliło jej na głębokie zrozumienie tamtejszej kultury i zwyczajów. To doświadczenie przełożyło się na autentyczność i głębię jej literackich opisów.

Podczas spotkania autorka podzieliła się również anegdotami z życia prywatnego i pracy nad książkami. Opowiedziała o trudnościach, jakie napotykała w trakcie zbierania materiałów do swoich powieści, oraz o relacjach z ludźmi, których historie często stawały się inspiracją do kreowania postaci literackich. Valko podkreśliła, że każda z jej książek to wynik wieloletnich obserwacji i badań, które pozwalają na tworzenie wiarygodnych i poruszających opowieści.

Czytelnicy mieli okazję zadać autorce pytania, na które Tanya Valko odpowiadała z wielką otwartością i humorem.

Jednym z najważniejszych momentów spotkania była możliwość zdobycia autografu oraz osobistego porozmawiania z autorką. Czytelnicy chętnie ustawiali się w kolejce, aby zamienić kilka słów z pisarką i otrzymać pamiątkową dedykację w swojej ulubionej książce.

Spotkanie zakończyły podziękowania dla autorki za niezapomniany wieczór. Tanya Valko podkreśliła, że takie wydarzenia są dla niej niezwykle ważne, ponieważ pozwalają na bezpośredni kontakt z czytelnikami i dają motywację do dalszej pracy twórczej.

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania “Spotkania Literackie : Dialogi z Pisarzami” realizowanego przez Stowarzyszenie KREATYWNI.
Zadanie publiczne sfinansowano ze środków Województwa Podlaskiego.

Spotkanie z Tanyą Valko
Uczestnicy spotkania
Czas na zdjęcia i rozmowy czytelników z pisarką
Tanya Valko i Igor Kaczmarczyk
Pisarka wpisuje dedykacje dla czytelników
Tanya Valko
Autorka wpisuje dedykacje dla czytelników
Wspólne zdjęcie z pisarką
Pamiątkowe zdjęcie z Tanyą Valko i Igorem Kaczmarczykiem
Skip to content