Menu Zamknij

Kurs dla seniorów z obsługi urządzeń mobilnych zakończony

 W maju i czerwcu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyła się kolejna edycja kursu dla seniorów z umiejętności posługiwania się urządzeniami mobilnymi. Współorganizatorem kursu była firma PCS Mariusz Kozłowski.
Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowanie ale ograniczona liczba miejsc umożliwiła poznanie tajników i możliwości smartfonów 28 kursantom. Seniorzy zostali podzieleni na 3 grupy  dostosowane do potrzeb i umiejętności uczestników.
Szkolenie umożliwiło nabycie „na spokojnie” praktycznych umiejętności i poszerzenie wiedzy z obsługi smartfonów oraz z zakresu e-usług, w tym z tematyki związanej z e-administracją, mObywatelem czy praktycznym wykorzystaniem aplikacji na telefon. Poruszony został również temat nadużyć i zagrożeń, które mogą, tak jak i w realnym świecie, pojawić się w świecie online. Warsztaty prowadzone przez Mariusza Kozłowskiego przeprowadzone zostały w bardzo profesjonalny i zrozumiały sposób, a zdobyte wiadomości w dużym stopniu ułatwią seniorom codzienne życie.
Szkolenia i kursy dla seniorów stają się nie tylko potrzebą i narzędziem umożliwiającym im pełne korzystanie z możliwości, jakie oferuje świat technologii, dlatego tego typu spotkania biblioteka wpisała w swoją działalność. Przewidziane są kolejne edycje kursu. O szczegółach powiadomimy w  stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Kursanci w trakcie zajęć
Kursanci w trakcie zajęć
Kursanci w trakcie zajęć
Kursanci w trakcie zajęć
Kursanci w trakcie zajęć
Kursanci w trakcie zajęć
Skip to content