„Spotkania z literaturą” – Elżbieta Michalska

19.11.2009 r. o godz.1800 w Bibliotece Publicznej w Łapach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z Literaturą”. Tym razem gościła u nas Elżbieta Michalska poetka od zawsze związana z rodzinną Złotorią. Jest to osoba niezwykle skromną i wrażliwa, dla której książki są największą wartością.

19.11.2009 r. o godz.1800 w Bibliotece Publicznej w Łapach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z Literaturą”. Tym razem gościła u nas Elżbieta Michalska poetka od zawsze związana z rodzinną Złotorią. Jest to osoba niezwykle skromną i wrażliwa, dla której książki są największą wartością. Jej ukochanym poetą jest Czesław Miłosz niedościgniony mistrz i mentor. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. H. Poświatowskiej, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na miniaturę poetycką, dwukrotna stypendystka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Na spotkaniu pokazano film dokumentalny pt. „Takie ze mnie dziwadło” A. Miłosza i A. Kowalskiej, którego bohaterką była zaproszona poetka. Autorka tomików wierszy: „Tu jest tu, tam jest tam” (1999), „ Naszyjnik z grążeli” (2001), Wsio (2009). W swojej poezji widzi i czuje świat prowincji, słyszy języki, jakimi mówią ludzie, biegle posługuje się rozmaitymi stylami nie tracąc własnej oryginalnej wymowy. W jej wierszach można znaleźć mnóstwo świeżych, głęboko skrywanych niebanalnych mądrości. W czasie spotkania uczennice z I LO w Łapach czytały wiersze zaproszonego gościa. Na zakończenie imprezy autorka podpisywała swój najnowszy tomik wierszy.

„Spotkania z literaturą” – Elżbieta Michalska