,,Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza” – wystawa

Rok 2016 został ogłoszony przez Senat Rokiem Sienkiewicza.

Rok 2016 został ogłoszony przez Senat Rokiem Sienkiewicza. Właśnie dlatego w bibliotece w Łapach odbywał się cykl zajęć z młodzieżą pt. Czytamy i oglądamy Sienkiewicza, zorganizowane było też Narodowe Czytanie, gdzie lekturą był Quo vadis. Kolejnym elementem obchodów jest wystawa ,,Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza”, która powstała w celu popularyzacji dorobku literackiego Henryka Sienkiewicza. Zawiera zarówno książki autorstwa pisarza jak i opracowania związane z jego twórczością. To również przypomnienie wizerunku pisarza, jego życiorysu i dzieł. Obchody Roku Sienkiewicza mają na celu przybliżenie niespotykanego geniuszu tego wielkiego literata, a przede wszystkim zachęcenie do ponownego odkrywania jego dorobku, który przez lata wychowywał pokolenia Polaków. Wystawę można obejrzeć w październiku w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy.