Lekcje biblioteczne ph. „Rodzaje dokumentów gromadzonych w czytelni i ich wartość informacyjna” (Czytelnia), „Poszukiwanie informacji w bibliotece : edukacja czytelnicza i medialna”(Wypożyczalnia dla Dorosłych) – młodzież gimnazjalna klasy III

• Lekcja biblioteczna „Jak korzystać ze zbiorów czytelni” – Szkoła Podstawowa z Łupianki Starej.
  • „Zaczarowany świat Muminków”– wystawka książek dotycząca życia i twórczości Tove Jansson.
  • Spotkanie dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łapach, oraz dzieci biorących udział w zajęciach „Przedszkolak w bibliotece” z Muminkami poprzedzone inscenizacją przygotowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach.
  • Kurs komputerowy ph. „Podstawowa znajomość pracy z komputerem” – szkolenie dla osób dorosłych.
  • Akademia w Szkole Podstawowej w Uhowie (FB Uhowo).
  • Przedstawienie w wykonaniu dzieci (przygotowała M. Koszczuk-Petrych).
  • Nagrodzenie najlepszych czytelników (konkurs cykliczny „Najlepszy Czytelnik Roku”).
  • Rozstrzygnięcie konkursu „Moja biblioteka”
  • Lekcja biblioteczna z klasą VI. Przegląd książek Edmunda Niziurskiego. Sąd literacki nad ,,urwisami’’ z Pierwszej i Drugiej Księgi Urwisów (FB Daniłowo).
  • Spotkanie z kombatantem – pogadanka historyczna z uczniami klas V 7.05 (FB Płonka).