“Spotkania z literaturą”

Dnia 24 października 2008 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy odbyło się spotkanie autorskie z cyklu „Spotkania z literaturą” z Janem Pawłem Krasnodębskim – poetą, prozaikiem i jednocześnie terapeutą. W trakcie spotkania autor opowiedział licznie zgromadzonej publiczności o swojej niepokornej i burzliwej młodości. O Wrocławiu, w którym spędził swoje najbardziej twórcze lata i w którym spotkał wielu autorów i poetów chociażby takich jak Pilch, Stachura czy Wojaczek. Mówił o własnej twórczości, gdzie porusza problemy uzależnień dotykających ludzi młodych, ale nie tylko (sam jest niepijącym od 25 lat alkoholikiem). Przytaczał praktyki dzisiejszych wydawnictw i trudną drogę, którą musi przejść autor, aby zaistnieć na rynku wydawniczym. Na spotkanie pisarz przywiózł swoją najnowszą powieść, pt. „Diament”, przeznaczoną przede wszystkim dla młodego odbiorcy. Jej bohater to licealista, szesnastolatek, Damian Diament, chłopak o skomplikowanej osobowości, niezwykłej wrażliwości i wyobraźni. Tę oraz inne książki autora można wypożyczyć już w naszej bibliotece.