Andrzejki w bibliotece

„Bodaj się to spełniło, co się w tę noc każdemu przyśniło” – Andrzejki w bibliotece

Dnia 27.11. 2008 r. w Bibliotece Publicznej w Łapach odbył się jeden z wyjątkowych magicznych dni w roku – “Andrzejki w bibliotece”. W tym dniu biblioteka była miejscem tajemniczych wróżb. W tym roku zaproponowaliśmy zaproszonym dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach wróżby związane ze znaczeniem kolorów, kwiatów, szczęśliwych numerków. Ponadto zaproponowaliśmy wróżby z kartami, horoskopem. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się wróżba  Sprawdź z kim los cię połączy, oraz Kram z marzeniami. Nie obyło się bez poczęstunku w postaci ciastek i herbaty.  Andrzejki  zorganizowane w naszej bibliotece były wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą i dostarczyły dzieciom wielu przeżyć. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, ponieważ to co stare w tradycji andrzejkowej splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie.