Mój przyjaciel Miś

Podsumowanie konkursu  Mój przyjaciel Miś

Pluszowy miś jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej kochanych zabawek każdego dziecka. Ciepły, miękki niedźwiadek to najwierniejszy i najmilszy przyjaciel. Ktoś, do kogo można się przytulić, powierzyć każdą tajemnicę, podzielić radością lub smutkiem. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek to postaci, które niezmiennie bawią oraz wzruszają kolejne pokolenia młodych widzów i czytelników.

W czwartek 20 listopada, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. Mój przyjaciel Miś. Celem konkursy było rozwijanie umiejętności plastyczno-technicznych, oraz rozbudzanie wyobraźni dzieci. Do Oddziału dla Dzieci wpłynęło 105 prac, z których 9 zostało nagrodzonych za samodzielność, oryginalność i estetykę wykonania. Rozdanie nagród uatrakcyjniło „małe, co nieco” w postaci ciastek i soków, oraz przedstawienie pt. Kubuś Puchatek w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Beaty Łopieńskiej i Danuty Tyszko. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia następującym osobom: Karolinie Warpechowskiej z Przedszkola Nr 2,Karolinie Gołaszewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Ewie Bokiniec ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Łukaszowi Terpiłowskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Pawłowi Jabłońskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Gabrysi Galent z Przedszkola Nr 1, Piotrowi Kulesza ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Magdalenie Łapińskiej ze Szkoły Podstawowej w Łapach, Kamili Dunaj ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia pokonkursowej wystawy w holu biblioteki. Wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza tym nagrodzonym i wyróżnionym, oraz ich nauczycielom składamy gratulacje i życzymy wielu przygód z książką oraz pomysłów w realizacji swoich artystycznych zainteresowań.