Ferie zimowe w bibliotece-zakończone

Przez bajki w świat

W okresie tegorocznych ferii zimowych Oddział dla Dzieci prowadził zajęcia z dziećmi, które nie wyjechały na ferie i spędziły je w mieście.

Celem naszych działań było zagospodarowanie w ciekawy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie im miłych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych.

Każde spotkanie było poświęcone innemu tematowi. Dzieci miały okazję zwiedzić różne kontynenty, poznać kulturę i zwyczaje dzieci z różnych krajów i spotkać niesamowite postaci : Króla Lwa, Pocahontas, Kubusia Puchatka itp.  Z tegorocznej oferty zajęć korzystały dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Podobnie jak w latach ubiegłych w programie było wiele zabaw z różnych kontynentów: z Afryki, Ameryki, Wielkiej Brytanii, Japonii, zabawy ruchowe z chustą: fryzjer, rybak, meksykańska fala. Nie zabrakło także konkursów: „Jeden z dziesięciu”, „Świat bajek H. Ch. Andersena”- konkurs literacki, „Zimowe pejzaże – konkurs plastyczny oraz turniej warcabowy. Dzieci rysowały portrety swoich kolegów, z których powstała mini galeria, przygotowywały sałatkę owocową, układały puzzle. Chętnie grały w gry planszowe. Podczas ferii odbył się pokaz filmów (Shrek trzeci, Horton słyszy Ktosia ). Tradycyjnie inspiracją do większości zajęć były książki.
Ferie w bibliotece zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród w postaci pięknie wydanych książek ufundowanych przez Przedsiębiorstwo „Dom Książki” w Białymstoku, oraz Klub Miłośników Książki – Sławomir Muskała, Tychy, ul. Owczarska.  Panu Leszkowi Łapińskiemu – właścicielowi Wypożyczalni DVD „Panorama” dziękujemy za udostępnienie filmów.

Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowanie.