Konkurs “Moje korzenie moja tożsamość”

ogłasza II edycję konkursu
„Moje korzenie moja tożsamość”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy składają na adres biblioteki lub nauczyciela prowadzącego prace ( CD, DVD, forma papierowa) tematycznie związane z hasłem konkursu w terminie do 04 kwietnia 2009 r.
Podsumowanie konkursu, uroczystość wręczenia nagród połączona z prezentacją multimedialną odbędzie się 22 kwietnia 2009 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Ogłasza II edycję konkursu
„Moje korzenie moja tożsamość”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
22 kwietnia 2009 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

konkursu pt. „Moje korzenie moja tożsamość”

Czas trwania konkursu
Od 18.02.2009 r. do 22.04.2009 r. Uczestnicy
Młodzież – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Prace mogą być przygotowywane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 2 osób w zespole).

Zgromadzona dokumentacja powinna mieć estetyczny wygląd. Na stronie tytułowej opracowania powinna być pieczątka szkoły, do której aktualnie uczęszcza uczeń, tytuł pracy oraz notka biograficzna autora lub autorów (imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, nazwa i adres szkoły, klasa), imię i nazwisko opiekuna.

Założenia konkursu:

Konkurs ma na celu:
popularyzację historii kultury miejscowości obecnie i w przeszłości,
– rozwijanie zainteresowań o regionie wśród młodzieży
– budzenie wrażliwości na to co przemija i co należy przekazać następnym pokoleniom,
– poznawanie korzeni własnej rodziny i zapoznawanie się z pamiątkami rodzinnymi,
– promocję własnej miejscowości,
– kształcenie umiejętności posługiwania się technikami informatycznymi,
– popularyzację biblioteki publicznej w środowisku,
– rozwijanie współpracy ze szkołami

Temat konkursu:
–
moja miejscowość dawniej i dziś
– przedmioty użytkowe w gospodarstwie rolnym i domowym dawniej i dziś
– architektura regionalna
– zabytki mojej parafii, przedmioty zabytkowe znajdujące się w mojej parafii
– historia mojej rodziny, obyczaje zwyczaje i tradycje (rodzinne, religijne i in.)
– zbiory kolekcjonerskie w mojej rodzinie (zdjęcia, dokumenty osobiste, paszporty, świadectwa ukończenia szkół, itp.)
– użyteczne przedmioty zabytkowe (książki, naczynia, sztućce, meble, bibeloty, itp.)
– ciekawi ludzie zamieszkali w mojej gminie, miejscowości, ulicy (np. twórcy ludowi, ludzie szczególnie związani z moim regionem, wykonujący rzadkie, zanikające zawody)  Szczególnie wysoko będą oceniane własne, odkrywcze metody obserwacji i dokumentacji opisywanego tematu. Przy zdjęciach i rysunkach prosimy podawać tytuł i nazwiska ich autorów. Należy również podać bibliografię, z której korzystano.

Zadania uczestnika:
dostarczenie w formie elektronicznej (płyta CD, DVD), lub papierowej historii własnej miejscowości bądź własnej rodziny
– złożenie w terminie do 04.04.2009 r. w Czytelni dla Dorosłych Biblioteki Publicznej lub nauczyciela prowadzącego swoich prezentacji wraz z „Kartą zgłoszenia”

Podsumowanie
Dostarczone prezentacje oceni komisja w skład, której wejdą: nauczyciele- historycy i bibliotekarze,rozstrzygnięcie konkursu i prezentacja nagrodzonych prac połączona z pokazem multimedialnym nastąpi 22.04.2009 r.
najlepsze prace zostaną nagrodzone,
– podwyższona zostanie ocena końcowa z wiedzy o kulturze.

Biblioteka Publiczna nie zwraca nadesłanych prac i zastrzega
sobie prawo do wykorzystania ich do nieodpłatnych prezentacji oraz
eksponowania na wystawie pokonkursowej.