Spotkanie z Panem Sławomirem Janowikiem włacicielem firmy “Vavrus”

Dnia 17.03. 2007 r. o godz. 1300 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała spotkanie z Panem Sławomirem Janowikiem właścicielem firmy „Vavrus” . Było to kolejne spotkanie ph. „Lekcje z przedsiębiorczości” przygotowane przez Mały Inkubator Przedsiębiorczości i Punkt Informacji Biznesowej. Pan Sławomir Janowik od 1997 r. zajmuje się tatuażem artystycznym, kolczykowaniem ciała, projektowaniem wzorów (grafik) na indywidualne potrzeby klienta oraz malowaniem techniką „airbusch” na różnych podłożach. Zapoznał młodzież z początkami swojej nauki techniki tatuażu. Szlifował wiedzę przez wiele lat i pogłębiał ją na konwentach oraz szkoleniach prowadzonych przez fachowców. Prowadził własne studio tatuażu od 2003 r. do 2006 r. Obecnie ma pracownię, w której wykonuje grafikę tuningową „airbush”, czyli artystyczne malowaniem aut, motocykli, kasków, spawanie plastików. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przyniesione przez artystę prace i uzyskać informacje na temat techniki malowania aerografem. Uczestnicy obejrzeli motocykl artystycznie zaprojektowany i pomalowany przez zaproszonego gościa. Młodzież aktywnie uczestniczyła w ciekawym spotkaniu i zadawała dużo pytań odnośnie techniki i bezpieczeństwa wykonania tatuażu. Działalność gospodarcza prowadzona przez Pana Sławomira Janowika to kunszt artystyczny i sposób na zarabianie pieniędzy.