Wystawa „60 lat Biblioteki Publicznej”

Z okazji obchodów 60 rocznicy powstania Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy w holu biblioteki została otwarta wystawa pt. „60 lat Biblioteki Publicznej”. Można obejrzeć na niej zdjęcia nagród i wyróżnień, które biblioteka otrzymała przez wszystkie lata swojej działalności, między innymi nagrodę „Srebrnej Róży” za szczególne osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji książki i czytelnictwa. Przedstawiona historia od dnia założenia w 16.01.1949 r. oraz kolejne losy placówki związane z trudnościami lokalowymi, ciągłymi przenosinami, dwoma pożarami Oddziału dla Dzieci sięgają aż po dzień 13.07.1989 r. kiedy to biblioteka przeniosła się do nowego budynku przy ul. Nowy Rynek 15, w którym mieści się do dnia dzisiejszego. Całości dopełniają archiwalne fotografie z imprez czytelniczych i budynków, w których mieściła się biblioteka. Zwiedzający ekspozycję mogą obejrzeć książki z autografami pisarzy, którzy gościli w naszych progach poprzez kolejne lata jej istnienia. Są tu między innymi podpisy Edmunda Niziurskiego, Seweryny Szmaglewskiej, Karola Bunscha, Aleksandra Omiljanowicza, księdza Jana Twardowskiego i wielu innych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap i okolic do zwiedzania naszej wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.
60 lat Biblioteki Publicznej