Tradycje i zwyczaje Ziemi Łapskiej – spotkanie piąte

„Tradycje i zwyczaje Ziemi Łapskiej”
– spotkanie piąte

8 maja 2009 roku w Oddziale dla Dzieci odbyło się piąte spotkanie w ramach projektu napisanego do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dotyczącego edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży pn. „Tradycje i zwyczaje Ziemi Łapskiej”. Tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łapach wysłuchały informacji o naszym regionie, zapoznały się z legendą, herbem, flagą i porzekadłami naszego regionu. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie i charakterystyka stroju podlaskiego, oraz nauka regionalnych pieśni podlaskich m.in. „Jestem sobie Podlasianka”.

Mamy nadzieję, że poprzez tego typu działania zachęcimy dzieci do poznania kultury naszego regionu, rozbudzimy w nich zainteresowanie swoim miastem i Ojczyzną.