Prelekcja pt.”Solidarność a obalenie komunizmu”

„Solidarność a obalenie komunizmu”

„Urodziliście się w wolnej Polsce, ale jak będzie wyglądała wasza ojczyzna za kilkanaście lat zależy to wyłącznie od was.” Takimi słowami zakończył swoją prelekcję burmistrz Łap Pan Roman Czepe, który na zaproszenie naszej biblioteki wygłosił ją w 20 rocznicę obalenia komunizmu, w rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

„Solidarność a obalenie komunizmu”

„Urodziliście się w wolnej Polsce, ale jak będzie wyglądała wasza ojczyzna za kilkanaście lat zależy to wyłącznie od was.” Takimi słowami zakończył swoją prelekcję burmistrz Łap Pan Roman Czepe, który na zaproszenie naszej biblioteki wygłosił ją w 20 rocznicę obalenia komunizmu, w rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Spotkanie przeprowadzone było w konwencji osobistych wspomnień prelegenta, który prezentował zebranej młodzieży szereg ciekawych dokumentów tamtego okresu. Były to przede wszystkim: ulotki, plakaty, pieczątki, wszystko wykonane własnoręcznie. Wspominał aktywnych działaczy Solidarności z tamtego okresu, ale i też towarzyszy z tej drugiej strony. Zachęcał i mobilizował młodzież do aktywnego udziału w życiu społecznym i politycznym kraju. Dziękujemy burmistrzowi za interesującą i pełną humoru „lekcję historii”.
Prelekcja pt.”Solidarność a obalenie komunizmu”