Wiwat Kubuś Puchatek!

15 października br. Biblioteka Publiczna w Łapach zmieniła swój wystrój w oczekiwaniu na niecodziennych gości. Od samego rana trwało gorączkowe rozwieszanie balonów, przystrajanie i raczej domowe, niż biblioteczne, krzątanie. Okazją były 83 Urodziny Kubusia Puchatka, na które Jubilat zaprosił dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej w Łapach.
W „Puchatkowej” scenerii uczestnicy obejrzeli pokaz multimedialny dotyczący powstania książki „Kubuś Puchatek”. Wysłuchali historyjki przeczytanej przez bibliotekarkę o przygodach misia o małym rozumku oraz jego najwierniejszych przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Kłapouszka i uwielbianego przez wszystkich Tygryska. Pani Basia w nagrodę otrzymała od dzieci „Kubusiowy medal”.
Aby tradycji stało się zadość urodzinowe przyjęcie nie obyło się bez wręczenia prezentów, które dzieci przygotowały specjalnie dla Puchatka. Takie małe co nieco – laurki, obrazki, serduszka, wyroby z masy solnej. Jak nakazuje dobry obyczaj, przyjęcie urodzinowe zwieńczył tort, przed konsumpcją którego dzieci z ogromną werwą odśpiewały Kubusiowi 100-lat podrzucając Go na chuście animacyjnej. Gromkie 100-lat było słychać na całej ulicy Nowy Rynek przy której mieści się Oddział dla Dzieci. Po uczcie dzieci rozwiązywały „Puchatkową” krzyżówkę, odpowiadały na pytania z „misiowego” słoja dotyczące znajomości lektury. Całości dopełniały zabawy ruchowe z wykorzystaniem piłki, taniec z Kubusiem oraz naśladowanie charakterystycznych zachowań głównych bohaterów.
Cudowna atmosfera, jaką udało się stworzyć, wróży, że takich urodzinowych spotkań będzie jeszcze więcej.