Mikołajki w bibliotece

W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami w tajemnicy. Obecnie Święty Mikołaj przynosi  co roku prezenty milionom dzieci na całym świecie. Zostawia je pod poduszką, w skarpetach, bucikach czy pod choinką.

Uwielbiają go wszyscy – dorośli i dzieci, bogaci i biedni, mieszkańcy dużych miast i małych miasteczek. Święty Mikołaj odwiedza nas 6 grudnia oraz w wieczór wigilijny. Z tej okazji 10 grudnia w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach. Tym razem tematem przewodnim był Mikołaj oraz zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Dzieci obejrzały pokaz multimedialny o Świętym Mikołaju”” oraz wysłuchały historyjki pt. „Opowieść o prawdziwym Świętym Mikołaju”, po czym sam główny bohater zaszczycił swoją obecnością gościnne progi biblioteki. Uczniowie zaprezentowali się mu w krótkich programach artystycznych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek. Wszyscy razem mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim miłych niespodzianek i upominków